Kreşimiz

hakkımızda

Deha Çocuk  Kreş ve Gündüz Bakımevi Konya İli Selçuklu ilçesi Buhara  Mahallesinde (Real’e 2 km) Şehrin gürültüsünden uzak,  bahçeli, ulaşımı kolay, müstakil bir binada hizmet vermektedir. 
 
Deha Çocuk kreş ve gündüz bakımevi olarak okul öncesi eğitimin insan hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun farkındayız. 

Deha Çocuk kreş ve gündüz bakımevi olarak hedefimiz; Kaliteli ve sevgi dolu bir okul öncesi eğitimi ve bakımı ile kendi potansiyelini en üst düzeyde kullanan, duygu ve düşüncelerini çekinmeden anlatabilen, karşılaştığı sorunlara değişik çözümler üretebilen, bağımsız hareket eden, olaylar karşısında kendine güvenen, kendine ve çevresine saygılı, sorumluluk anlayışı gelişmiş, sosyal ve bedensel yeterliliklerinin farkında olacak topluma yararlı bireyler  yetiştirmek. 

Bu nedenle Çocuk merkezli eğitim programımız ile çocuklarımızın her alanda gelişimi dikkatle izlenir ve desteklenmeye ihtiyaç duyulan noktalar, birebir ilgi ve paylaşımla geliştirilir. 

Misyonumuz:
En az sizin kadar sevgiyle ve şefkatle kucakladığımız çocuklarınızın ilk adımlarında onların yaşam kalitelerini yükseltecek bilgi, beceri ve alışkanlıklarını geliştirmelerini sağlamanın öneminin farkındayız. Bu yolda onların gelişimlerini en üst seviyeye ulaştırmada okulumuzun fiziksel ortamlarını en etkin şekilde hazırlamanın yanı sıra çocuklarımızın yanında onlara rehber olacak eğitim ve personel kadrosunu titizlikle seçmek görevlerimizin ana temelini oluşturmaktadır.
Buradaki amaç, çocukların evdeki sıcak ortamı ve güven duygusunu okulumuzda  yaşamalarını ve burada mutlu olmalarını sağlamaktır.
 
Vizyonumuz:
Çocuk Dünyası Anaokulunun vizyonu: çocukların gelişim düzeylerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, keşfetme isteğini ön plana çıkarak, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, onları ilköğretime hazırlayan, değerler eğitimini destekleyen eğitim anlayışı kalitesi ve içtenliği ile tercih edilen bir kurum olmaktır. Bu bağlamda hedefimiz;
  • Çocukların Türk gelenek ve göreneklerini benimsemelerini, aynı zamanda diğer ülkelerin de gelenek göreneklerinden haberdar olmalarını sağlayan,
  • Tüm velilerin eğitsel etkinliklere katılımını sağlayarak, çocuğun ev yaşantısı ile okul yaşantısını birleştirmesinde destek olan,
  • Personelin yüksek motivasyonla ve güler yüzle çalıştığı ve bu motivasyonun getirdiği olumlu özellikleri çocuklara ve velilere yansıttığı,
  • Çalışanlarının ve velilerinin bu okulda olmaktan mutluluk ve gurur duyduğu,
  • Velileriyle ve personeliyle açık iletişim kurma felsefesini benimseyen,
Eğitim personelini desteklediği yaşam boyu öğrenme politikasıyla alanı ile ilgili seminerler sağlayarak sürekli gelişim gösteren bir kurum olmaktır.

Dış Mekan:

Konya İli Selçuklu İlçesinde bulunan Okulumuzun dört tarafı bahçe duvarı ile çevrili olup, Ön bahçe çocuklarımızın güzel havalarda vakit geçirebileceği şekilde tasarlanmıştır.oyun parkı kum havuzu ve yaz bahçesi mevcuttur.

İç Mekan:

Konya İli Selçuklu İlçesinde bulunan  Okulumuz aynı bahçe içerisinde toplam 300 metrekare kapalı alandan oluşmaktadır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Okul içerisinde İngilizce odası, etkinlik odaları, sinema odası, oyun odaları, uyku odaları,  yemekhane, etüt sınıfları bulunmaktadır.Sınıflarımızda yaş gruplarına göre oyuncaklar, eğitsel materyaller, top havuzu,  oyun evleri, bisikletler, evcilik köşesi, fen tabiat köşesi, sağlık köşesi, bulunmaktadır.

Gruplarımız:

Kreş ve Anaokulu Bölümü: 0-1 Yaş Grubu (2012 Doğumlular), 2 Yaş Grubu (2011 Doğumlular) , 3 Yaş Grubu (2010 Doğumlular) , 4 Yaş Grubu (2009 Doğumlular), 5 Yaş Grubu (2008 Doğumlular) 6 Yaş Grubu-Anasınıfı (2007 Doğumlular ).

Güvenlik:

İç ve dış mekanımız, çocuklarımızın güvenliği göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Okulun etrafı tamamen çevrili ve korunaklıdır, Okulun her katından dışarıya çıkışı mevcuttur.


Yemeklerimiz:

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemekler okul aşçımız tarafından, okulumuzun mutfağında yapılmaktadır. Alışverişler günlük yapılmakta ve markalı ürünler kullanılmaktadır. Bulaşıklar, bulaşık makinesinde yıkanmaktadır.

Temizlik:

Temizlik görevlimiz tarafından, anti-kansorejen temizlik malzemeleri ile her gün yapılmaktadır.

Servis:

Okulumuza ait Hyundai Starex marka minibüsler ile yapılmaktadır.

© 2013 Deha Çocuk Akademisi & Gündüz Bakım Evi | www.dehacocukakademisi.com